Kiwi - tutorial krok po kroku

Kiwi - tutorial krok po kroku

Pora na tutorial dotyczący kolejnego owocu! Zastanawiasz się jak namalować kiwi na paznokciach? Poniżej znajdziesz poradnik krok po kroku! To zdobienie jest równie proste w wykonaniu co arbuz, więc nie musisz się martwić o to, że nie dasz sobie z nim rady. Cała łatwość w malowaniu owoców polega na tym, że nie są idealnie równie - jak to w naturze - i nawet jeśli ręka Ci zadrży i wzorek się lekko rozmaże nie będzie z tym problemu. Wręcz przeciwnie - Twój owocek zyska jeszcze więcej realizmu! 

Do wykonania zdobienia kiwi będziesz potrzebować:

 

Krok 1. Przygotuj płytkę

Przygotuj paznokcie tak jak zawsze przed malowaniem ich lakierami hybrydowymi. Odsuń skórki kopytkiem, delikatnie zmatuj płytkę paznokci, przemyj je cleanerem i nanieś bazę a następnie utwardź ją w lampie. 

Krok 2. Pomaluj paznokcie

Kiedy Twoje paznokcie są przygotowane nanieś na nie dwie, cienkie warstwy zielonego lakieru hybrydowego 129, oczywiście każdą z nich utwardź w lampie.

Krok 3. Namaluj zarys środka owocu

Cienkim pędzelkiem namaluj półokrąg na paznokciu. Możesz zrobić to pędzelkiem od lakieru, jednak jeśli skorzystasz z naszego sposobu będzie Ci łatwiej. 

Krok 4. Wypełnij środek

Wypełnij bielą środek owocu a następnie namaluj białe kreseczki. Możesz utwardzić środek przed namalowaniem paseczków jeśli boisz się, że wzór się rozleje.

Krok 5. Namaluj kropeczki

Pora na namalowanie pestek Naszego kiwi. Zaczniemy od tych mniejszych. Mniejszą kuleczką sondy zrób kropki wokół środka owocu. Muszą być nieregularne, jedne większe inne mniejsze, nie staraj się o precyzję.

Krok 6. Malowanie większych pestek

Teraz, by większe pestki dały się równo namalować a także by zyskać efekt trójwymiarowości pokryj paznokieć topem i utwardź go w lampie. Będziesz miała gładką powierzchnię do pracy. Cienkim pędzelkiem namaluj pestki na topie.

Krok 7. Namaluj detale

Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach dlatego cienkim pędzelkiem i białym lakierem hybrydowym dodaj błysku większym pestkom. My jeszcze dodatkowo dodaliśmy trochę białych paseczków odchodzących odśrodka kiwi.

Gratulacje! Twoje owocowe zdobienie jest już gotowe. Możesz połączyć je z innymi owocami np. arbuzem, który omawialiśmy wcześniej. Tutorial na arbuz znajdziesz pod tym linkiem klik.