Depilacja ciała, krótka historia i porady

Depilacja ciała, krótka historia i porady


Depilacja ciała w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularnym zabiegiem. Korzystają z niej zarówno kobiety jak i mężczyźni. Jednak historia depilacji sięga naprawdę daleko. Już u zarania dziejów - około 30 tysięcy lat temu, powstały pierwsze golarki do włosów wykonane z ociosanych kamieni. Prawdziwy rozkwit depilacji i unowocześnienie metod przypada na czasy starożytnego Egiptu, gdzie włosy uważano za siedlisko zła i wierzono, że można się tego zła pozbyć poprzez ich usunięcie. Depilowano całe ciała łącznie z włosami na głowie i twarzy. Ciekawym jest, że metody popularne w starożytnym Egipcie czy nieco później w Rzymie i Grecji są popularne też dzisiaj - woski, pasty cukrowe, żywica a także ociosane muszelki czy szlachetne kamienie podobne do naszych golarek . W sredniowieczu prawie całkowicie odeszło się od depilacji ze względu na choroby oraz to, że kobiety były ubrane w stroje niemal całkowicie zakrywające ciała. Moda na gładkie ciała odrodziła się stosunkowo niedawno bo w latach 20 XVIII wieku, jednak była popularna jedynie w wyzszych sferach. Prawdziwy boom na gładką skórę wybuchł w 1915 roku , kiedy to w modowym piśmie Harpers Bazaar pojawiła się reklama z modelką, która unosząc ręce prezentowała wydepilowane pachy, reklamie towarzyszył slogan:

Letnia sukienka i współczesny taniec razem wymuszają usuwanie zbędnego owłosienia” .

 

Kobiety (i mężczyźni) dały się przekonać i moda na depilację trwa do dziś. Chociaż od kilku lat można zauważyć trend odchodzenia od depilacji i stawianie na naturalny look, większość kobiet i mężczyzn nie wyobraża sobie mieć owłosionego ciała. Metod depilacji jest wiele, ważne jest aby wybrać taką, która najlepiej sprawdzi się dla naszej skóry. 

Zastanawiasz się który wosk do depilacji wybrać? Jak wykonać zabieg depilacji w domu, lub jak zapobiec wrastaniu włosów? Kontynuuj czytanie tego artykułu, mamy dla Ciebie krótki poradnik!Wybór wosku

Depilacja woskiem jest bardzo skuteczną metodą a jej efektami możemy się cieszyć nawet 3-4 tygodnie. Przed przystąpieniem do depilacji najpierw trzeba wybrać odpowiedni wosk do swojej skóry. Wszystkie woski dostępne w naszym sklepie znajdziesz w tym miejscu klik.

Wosk w rollerze:


 Czyli wosk miękki dobrze sprawdzi się jeśli masz delikatne włoski- rozprowadza się go na skórze a następnie przykleja fizelinowy pasek, który usuwa się energicznym pociągnięciem.

Jest niezwykle łatwy w użyciu więc idealnie sprawdzi się dla osób początkujących. W Naszym sklepie mamy gotowe zestawy oraz pojedyncze zapasy wosków.

Wosk twardy:Jeśli masz grube i mocne oraz gęste owłosienie postaw na wosk twardy - wtapia się on między włoski dzięki czemu jest bardzo dokładny. Po uprzednim podgrzaniu, w formie płynnej nakłada się go szpatułką a następnie gdy zrobi się twardy zrywa się go ze skóry. Ten typ wosku polecany jest do używania w strefie bikini, jest to wosk bezpaskowy.

Wosk w puszce:

Woski w puszce, które mamy w ofercie to woski miękkie. Przeznaczone są do depilacji bardzo delikatnych miejsc - na przyklad twarzy jak i tych, które mają mocne i grube włoski. Podgrzewa się całą puszkę w podgrzewaczu dzięki czemu nie musimy martwić się o zabrudzony woskiem sprzęt. Każdy z wosków ma swoje zalety i wady, najważniejsze jest by był dopasowany do potrzeb Twojej skóry.

Jeśli boisz się bólu postaw na golarkę, efekt nie jest co prawda długotrwały ale golenie włosków wykonasz szybciej i łatwiej.

Przygotowanie skóry do depilacji

Przed rozpoczęciem zabiegu ważne jest by odpowiednio przygotować skórę. Zastanawiasz się jak zmiejszyć ból podczas depilacji? Najlepiej depilować ciało zaraz po ciepłej kąpieli kiedy mieszki włosowe są rozszerzone – łatwiej je wyrwiemy, przez co ból będzie mniejszy.

Nie używaj lodu do złagodzenia bólu! Lód zwęża pory, przez co wyrwanie włosków jest trudniejsze! Skóra musi być rozluźniona a pory zwężone. Lód łagodzi ból jednak w przypadku depilacji nie będzie Twoim sprzymieżeńcem tylko wrogiem!

Dobrze jest również użyć lotionu odtłuszczającego - depilacja będzie jeszcze bardziej skuteczna - klik.

Pielęgnacja po zabiegu

By zapobiec wrastającym włoskom pamiętaj o regularnym peelingu skóry a zaraz po zabiegu użyj łagodzącego stan zapalny  mleczka - polecamy to z Arcocere, które bardzo dobrze uspokaja skórę. Przy problemach z usunięciem wosku pomocny będzie olejek miętowy, również marki Arcocere.

Pełny wybór kosmetyków przed i po depilacji znajdziesz tutaj - https://abcuroda.pl/kategoria/kosmetyki

 

Życzymy udanego zabiegu i gładkiej skóry jak najdłużej! :)