Uroda Zdrowie

Porady dotyczące pielęgnacji twarzy: jak nakładać cień do powiek

29 marca 2021

Każda kobieta przyznałaby, że jest dość przytomna z twarzą. Kupują wiele produktów kosmetycznych, aby każdego dnia wyglądać jak najlepiej. Jeśli spojrzysz na ich zestaw do makijażu, jednym z przedmiotów, które znajdziesz, jest wyszukana paleta kolorów cieni do powiek.

Jak nakłada się cień do powiek? Widzenie różnych kolorów jest przytłaczające i na pewno chciałbyś poeksperymentować z nimi, dopóki nie wymyślisz pięknego makijażu cieni do powiek. Aby jednak naturalnie poprawić wygląd swoich oczu, poznaj podstawy nakładania cieni do powiek.

Dwie zasady

  • Nałóż ciemniejszy kolor w zewnętrznych kącikach oczu i upewnij się, że gałka oczna jest naturalnie ciemniejsza na zewnątrz.

  • Aby uzyskać naturalną gradację, rozmyj granicę między sąsiednią skórą a cieniem do oczu.

Zestaw kolorów

Twój zestaw cieni do powiek jest zazwyczaj podzielony na 3 zestawy kolorów: jasny, średni i ciemny. Podczas składania wniosku postępuj zgodnie z tym przewodnikiem:

  1. Nałóż jasny kolor na całą powiekę, aby rozjaśnić oczy. W tym celu użyj grubego pędzla lub końcówki.

  2. Wtop w kolory pośrednie. Zacznij od zewnętrznego narożnika idąc do wewnątrz. Upewnij się, że nakładasz więcej w najbardziej zewnętrznych kącikach oczu. W wewnętrznych rogach wystarczy lekkie dotknięcie.

  3. Ciemne kolory należy nakładać wzdłuż górnej i dolnej linii rzęs.

Praktyka sprawia, że ​​aplikacja cieni do powiek jest idealna. Opanuj podstawowe zasady i pamiętaj o zestawie kolorów.

Makijaż jest fajny, ale musisz także wziąć pod uwagę swoją skórę. Kiedy dzień się skończy, nie leń się, aby oczyścić twarz. Aby chronić swoją skórę, stosuj podstawowy schemat pielęgnacji twarzy: oczyszczaj, złuszczaj, tonizuj i nawilżaj.

Oczyszczanie

To podstawa każdej rutyny pielęgnacji skóry. Właściwe oczyszczanie powinno rozpocząć się od usunięcia makijażu, a następnie umycia twarzy. Najlepiej byłoby myć twarz dwa razy dziennie, rano i przed pójściem spać. Jeśli jednak Twoja twarz jest sucha, możesz pominąć poranne mycie i użyć wody lub kremu nawilżającego do czyszczenia.

Złuszczający

Ten krok sprawia, że ​​Twoja skóra jest promienna, gładka i zdrowa. Codzienna eksfoliacja pozwala na otrzymanie kremu nawilżającego, który zaaplikujesz. Rób to regularnie, raz dziennie, w swojej codziennej pielęgnacji.

Tonowanie

Jest to konieczne, jeśli Twoja skóra jest tłusta i masz wrażenie, że po oczyszczeniu i złuszczaniu nadal pozostał brud. Powstrzymaj się od używania toników na bazie alkoholu, ponieważ usunie to cały tłuszcz ze skóry i pozostawi ją suchą.

Nawilżający

Dobry krem ​​nawilżający zatrzyma wilgoć i zapobiegnie wysuszeniu skóry. Jeśli masz tłustą skórę, używaj lżejszych produktów. Jeśli masz trądzik, dobrze jest skonsultować się z dermatologiem.

Starzenie się jest naturalne i nieuniknione. Istnieją jednak najlepsze praktyki i porady dotyczące pielęgnacji twarzy, które możesz zrobić, aby skóra była jędrniejsza i bardziej jędrna, nawet gdy się starzejesz.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply