Manicure hybrydowy krok po kroku TUTORIAL

Manicure hybrydowy krok po kroku TUTORIAL

Chcesz rozpocząć przygodę z manicure hybrydowym ale nie wiesz od czego zacząć? Zastanawiasz się jak go wykonać w prawidłowy sposób? Dobrze trafiłaś! Specjalnie dla osób, które zaczynają swoją przygodę z manicure hybrydowym przygotowaliśmy kompleksowy poradnik, który dokładnie wyjaśnia jak prawidłowo aplikować lakier hybrydowy.

Zdawałoby się, że malowanie paznokci lakierem hybrydowym nie różni się za wiele od malowania ich klasycznymi lakierami a jedyną różnica jest stosowanie lampy do utwardzenia masy. Nic bardziej mylnego! Do położenia lakieru hybrydowego trzeba odpowiednio przygotować płytkę inaczej lakier będzie odpadał. Potrzebujesz też znacznie więcej rzeczy niż do klasycznego manicure. Nie wystarczy Ci tylko lakier kolorowy. Zacznijmy więc od samego początku czyli od przygotowania listy zakupów. 

Co jest potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

Na początek nie musisz kupować wielu kolorów czy topów o różnym wykończeniu. Wystarczy, że kupisz hybrydowe trio czyli lakier w ulubionym kolorze, bazę oraz top. Nie polecamy produktów 3w1, ich trwałość jest gorsza niż klasycznej hybrydy. Taka oszczędność nie zawsze wychodzi na plus. Polecamy nasze lakiery hybrodwe - 2me KLIK Będziesz też potrzebować kilku narzędzi, które nie są drogie. Najdroższa ze wszystkiego bedzie lampa, jednak uwierz - inwestycja się zwróci. Dobra lampa to podstawa!

Twoja lista zakupów:

 • Lampa do utwardzania lakieru hybrydowego, najlepsza będzie lampa ledowa o mocy minimum 24W, która utwardzi wszystko bez problemu POLECAMY KLIK
 • Baza 
 • Kolorowy lakier hybrydowy
 • Top 
 • Primer 
 • Żel do odsuwania skórek
 • Patyczki z drzewa pomarańczowego
 • Waciki bezpyłowe
 • Cleaner
 • Remover lub aceton
 • Oliwka do skórek
 • Pilnik o gradacji 100/180
 • Buffer lub ploczek polerski o gradacji 240

 Możesz kupowac wszystko osobno lub skorzystać z gotowych zestawów, wychodzą korzystniej cenowo. Polecamy ten zestaw KLIK

Jak nakładać lakier hybrydowy krok po kroku?

Kiedy masz już wszystkie produkty pora na przejście do czynów czyli do nałożenia lakieru na paznokcie. Pierwsze próby nie będą idealne ale nie poddawaj się - praktyka czyni mistrza! Na początku może zdarzyć Ci się zalać skórki czy niedokładnie zabezpieczyć brzegów paznokcia. 

Krok 1 Przygotowanie płytki

Na początek musisz odsunąć skórki. Posmaruj je żelem do usuwania skórek, odczekaj chwilę i za pomocą patyczka z drzewa pomarańczowego delikatnie odsuń je z płytki paznokcia. Zrób to dokładnie, tak by cała płytka była odsłonięta. Jesli nie jesteś wprawiona nie wycinaj skórek cążkami ani radełkiem ponieważ łatwo sobie nimi zrobić krzywdę. 

Weź pilnik i wyrównaj paznokcie do odpowiedniej długości, nadaj im pożąądany kształt.

Następnie bloczkiem polerskim przejedź kilka razy po płytce paznokcia. Chodzi o to by je lekko zmatowić a nie spiłować! Nie rób tego zbyt mocno ponieważ Twoje paznokcie staną się cienkie i łamliwe. Po zmatowieniu paznokci nalej trochę cleanera na wacik bezpyłowy i przetrzyj nimi płytkę paznokcia. Następnie nałóż na paznokcie primer.

Polecamy najpierw przygotowac jedną dłoń a po skończeniu malowania dopiero drugą dłoń. Kiedy będziesz malowac rękę itnieje ryzyko, że dotkniesz płytki i trzeba będzie powtarzać odtłuszczanie i nakładanie primera. W ten sposób zaoszczędzisz sobie ewentualnej dodatkowej pracy :) 

Krok 2 Nakładanie hybrydy

Zaczynamy oczywiście od nałożenia hybrydy. Nie kładź jej grubo, wystarczy mała ilość. Pamiętaj o zabezpieczeniu wolnego brzegu, by to zrobić przejedź pędzelkiem po krawędzi paznokcia. Utwardź bazę w lampie. W zależności od tego jaką lampę posiadasz hybryda będzie potrzebowała różnego czasu do utwardzenia - w lampie LED 30 sekund a w lampie UV 2 minuty. 

Kiedy masz już utwardzoną bazę na paznokciach nałóż na paznokcie kolorowy lakier. Za pomocą pędzelka zaaplikuj na płytkę malą ilość koloru. Zacznij od środka płytki i dojedź pędzelkiem do skórek. Uważaj żeby ich nie zalać! Jeśli jednak zdarzy ci się zalać skórki za pomocą patyczka lub czystego pędzelka przetrzyj zalane miejsce by pozbyć się lakieru. Nigdy nie utwardzaj paznokcia, który jest źle pomalowany, później nie będziesz w stanie tego poprawić. 

Do pełnego krycia najprawdopodobniej bedziesz potrzebować dwóch warstw. Czasem wystarczy jedna warstwa a czasem do pełnego

Po kolorze pora na top. Nałóż jego cienką warstwę na kolor i utwardź w lampie. 

Krok 3 Oliwka

Zdawałoby się, że ten krok jest nieistotny jednak uwierz nam - twoje paznokcie i skórki będą Ci wdzęczne! Po zabiegu twoje skórki rozpaczliwie potrzebują nawilżenia. Umyj dłonie wodą z mydłem a następnie nałóż oliwkę na skórki. Na noc użyj kremu do rąk.

 

To wszystko! Mamy nadzieję, że Twoja przygoda z manicure hybrydowym będzie owocna :) Pamiętaj, nie poddawaj się i ćwicz, ćwicz, ćwicz! Powodzenia!