Jak aplikować cyrkonie na paznokcie? Tutorial

Jak aplikować cyrkonie na paznokcie? Tutorial

Często pytacie się Nas jak nakładac cyrkonie na paznokcie. Chociaż mogłoby się to zdawać banalne, wcale takie nie jest! Owszem, cyrkonie mozna nałożyć na top i utwardzić w lampie. Jednak to, że cyrkonie odpadną zaledwie po kilku dniach to już inna sprawa... Co zatem zrobić by cyrkonie nie odpadały? Należy nakleić je na odpowiednie produkty! Zmywkły top coat w 99 % przypadków nie wystarczy i cyrkonie szybko pożegnają się z naszymi paznokciami tworząc nieestetyczne dziury. Pół biedy jeśli cyrkonię się odnajdzie i przyklei jeszcze raz. Nie zawsze jednak ma się takie szczęście, zazwyczaj trzeba robić paznokcie od nowa.

By cyrkonie nie odpadły należy użyć czegoś mocniejszego niż top coat czy baza. Najlepiej by był to produkt o właściwościch żelu. Idealnie do tego nada się Neonail Hard Base lub klasyczny żel budujący na przykład IBD przezroczysty żel budujący. Te produkty są o wiele bardziej wytrzymałe niż klasyczne topy i bazy oraz są znacznie twardsze co sprawi, że nawet większe kryształki nawet nie drgną. 

Nakładanie cyrkonii na paznokcie - krok po kroku:

  • Wykonaj stylizację paznokci - możesz wykonać paznokcie żelowe lub hybrydowe, to nie ma większego znaczenia (chociaż z reguły cyrkonie lepiej trzymają się na paznokciach przedłużanych z uwagi, że nie "pracują" one i nie wyginają się pod naciskiem jak naturalny paznokcieć pokryty jedynie hybrydą)
  • Wykończ pomalowane paznokcie top coatem tak jak zwykle. 
  • Z pomoca sondy do zdobień nanieś niewielkie krople żelu lub bazy w miejsce paznokcia na którym chcesz by znalazły się kryształki. Jeśli chcesz pokryć kryształkami cały paznokcieć nanieś bazę lub żel na całą płytkę.
  • Bez utwardzania produktu nanieś na paznokieć kryształki, najlepiej sondą.
  • Dociśnij kryształki do paznokcia - delikatnie.
  • Utwardź paznokieć w lampie przez minutę w lampie LED lub 4 minuty w lampie UV (chcemy mieć pewność, że wszystko dobrze się utwardzi)

Uwaga:

Jeśli nie masz wprawy w takich zdobieniach, nanoś kryształki na jeden palec. Będzie mniejsze ryzyko, że żel się rozleje a kryształki rozjadą. 

 

Życzymy powodzenia i trwałych cyrkonii!