Wella

Wella

Wella

Marka Wella została założona w 1880 roku przez Franza Ströher fryzjera z Saksonii.
Początkowo firma zajmowała się wyrobem peruk, a kiedy wyszły one z mody, zaczęto opracowywać produkty do tworzenia stałych loków i fal.
W kolejnych latach Wella opracowała pierwsze suszarki do włosów z wbudowanymi silnikami i ruchomymi rurami, które pozwoliły na ruch głowy podczas suszenia.
Po II wojnie światowej, Niemiecka Republika Demokratyczna przejęła fabrykę Wella, a także wszystkie jej patenty. Franz Ströher wraz z rodziną i częścią pracowników postanowili rozpocząć działalność na nowo w Hünfeld. Produkcja ruszyła w 1945 roku i pod koniec dekady firma Wella miała już ponad 50 pracowników i prężnie funkcjonuje po dziś dzień.

Produkty kreowane przez markę Wella inspirowane są przede wszystkim zamiłowaniem do fryzjerstwa i innowacji. Szeroki wachlarz produktów Wella pozwala gościć jej na półce zarówno w profesjonalnych salonach fryzjerskich, jak i w domach.

Serie produktów Wella Professionals:

Wella System Professionals - produkty do pielęgnacji przede wszystkim włosów suchych i farbowanych z podziałem na włosy cienkie i grube. W tej seri dostępne są również produkty do stylizacji.
Wella Sp - seria produktów do pielęgnacji włosów każdego rodzaju, a także do profesjonalnej stylizacji.
Wella Sp Men - linia produktów stworzona dla mężczyzn z myślą o pielęgnacji skóry głowy i włosów. Zawiera również pianki pigmentujące, które pozwolą wydobyć włosom ich naturalny pigment.