Uroda Zdrowie

Domowe ziołowe porady kosmetyczne

9 kwietnia 2021

Piękno to jeden z popularnych tematów, o których ludzie mówią. Zamiast używać syntetycznych produktów kosmetycznych, ludzie wolą domowe kosmetyki ziołowe, aby zachować młodość przez dłuższy czas. Te ziołowe kosmetyki są nie tylko niedrogie, ale także skuteczne i bezpieczne. W tym artykule omówiono dwie przydatne domowe porady ziołowe, które są bardzo przydatne w naszym codziennym życiu.

Ziołowe porady kosmetyczne 1 – Naturalna metoda przyciemniania włosów

Zwykle włosy siwieją z wiekiem, ale obecnie często widzimy młodych ludzi z problemem siwych włosów. W przypadku przedwczesnego siwienia zaleca się ćwiczenia na świeżym powietrzu, ćwiczenia, masaż skóry głowy, dietę i spożycie surowych warzyw.

Jest wiele metod przyciemniania włosów, ale preferowane powinny być metody naturalne. Henna to jedna z metod przyciemniania lub brązowienia włosów i bez wątpienia dobrze sprawdza się w pielęgnacji włosów.

Ostatnio do przyciemnienia włosów można użyć rośliny Salvia Officinalis. W tej metodzie 15 gramów Salvia Officinalis jest umieszczanych w jednym litrze wody. Strome liście w wodzie przez dwie godziny, a następnie przecedzić. Polać włosy i pozostawić na pół godziny, a następnie spłukać.

Ziołowe porady kosmetyczne 2 – Pachnąca kąpiel ziołowa

Nasze ciało zwykle męczy się z powodu napiętego harmonogramu pracy i chce trochę relaksu w weekendy, aby nabrać energii na nadchodzący tydzień. A więc poniżej znajduje się ziołowy domowy przepis na aromatyczną ziołową kąpiel, która nie tylko przyniesie natychmiastową ulgę zmęczonym mięśniom, ale także przy problemach z reumatyzmem.

Weź następujące składniki – Humulus lupulus (450 g), Thymus serpyllum (25 g), Salvia Officinalis (25 g) i Lawenda (25 g). Umieść składniki w muślinowym woreczku i dobrze zawiąż. Zawieś worek na gorącym kranie podczas kąpieli, tak aby gorąca woda przez niego przepływała, wydobywając naturalne olejki i zapach ziół. Ta kąpiel pomoże rozluźnić zmęczone mięśnie i złagodzi reumatyzm.

Zastrzeżenie: ten artykuł nie ma na celu udzielania porad zdrowotnych i służy jedynie do ogólnych informacji. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu zdrowotnego zawsze zasięgnij porady wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply