Uroda Zdrowie

5 porad dotyczących urody dla nastoletnich dziewcząt: fakty wersety fikcja

27 marca 2021

Niektóre z popularnych porad kosmetycznych dla nastoletnich dziewcząt nie opierają się na żadnych faktach, ale raczej na pogłoskach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Często to matki nastoletnich dziewcząt czują, że są zmuszone do dzielenia się sekretami piękna ze swoimi młodymi żeńskimi potomkami. Niestety, niektóre z tych tak zwanych porad dotyczących urody dla nastoletnich dziewcząt, które są udostępniane przez mamusie o dobrych intencjach, nie są oparte na żadnych faktach, aw niektórych przypadkach mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z tych bardziej popularnych, sprawdzonych w czasie wskazówek dotyczących urody i powiemy, czy każda z nich jest oparta bardziej na faktach niż na fikcji.

Porada kosmetyczna nr 1: Fakt czy fikcja? Codzienne szczotkowanie włosów dla zdrowych włosów

Czy powiedziano Ci, że aby mieć zdrowe włosy, musisz je energicznie czesać, co najmniej 100 pociągnięć szczotką, przynajmniej raz dziennie? Ta wskazówka dotycząca urody była powszechnie akceptowana do niedawna jako prawdziwa. Zapewne dlatego, że nadmierne czesanie włosów pobudzi produkcję naturalnych olejków w skórze głowy, pozostawiając włosy lśniące i zdrowe. Ostatnie badania wykazały, że ten rodzaj nadmiernego szczotkowania włosów nie tylko powoduje, że skóra głowy jest bardzo tłusta, co prowadzi do zatkania porów, co utrudnia wzrost włosów, a samo szczotkowanie może osłabić mieszki włosowe i zwiększyć ryzyko złamania włosów. Tak więc mądry wniosek wydaje się być taki, że jest to jedna z tych porad dotyczących urody dla nastoletnich dziewcząt, która może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Ostateczny werdykt: fikcja

Porada kosmetyczna nr 2: Fakt czy fikcja? Zbyt częste siedzenie powoduje żylaki

Czy kiedykolwiek widziałeś kogoś z ciemnoniebieskimi żyłkami biegnącymi jak pajęczyna w górę iw dół po nogach i stopach? Jeśli tak, to widziałeś tak zwane żylaki. Jedna z często udostępnianych wskazówek dotyczących urody dla nastoletnich dziewcząt mówi, że te paskudnie wyglądające żyły są spowodowane zbyt długim siedzeniem. W tym przypadku mamy do czynienia z faktem. Żylaki są spowodowane słabym krążeniem krwi, które często ma miejsce, gdy siedzisz przez dłuższy czas, a także gdy stoisz w określonym miejscu przez długi czas. Aby uniknąć żylaków, bardzo ważne jest poruszanie ciałem i rozciąganie, aby zapewnić dobre krążenie krwi w całym ciele, zwłaszcza w nogach i stopach. Dlatego unikaj sytuacji, w których musisz siedzieć lub stać przez długi czas, a zamiast tego spróbuj wstać i chodzić, a jeśli stoisz, przechodź z jednego miejsca do drugiego, aby utrzymać przepływ krwi.

Porada kosmetyczna nr 3: Fakt czy fikcja? Przycinanie włosów sprawia, że ​​rosną szybciej

Ze wszystkich wskazówek dotyczących urody dla dziewcząt, którym przyjrzymy się, może to być jedna z najczęstszych. Wiele dziewcząt będzie argumentować, że to naprawdę działa. Niestety obciąłeś włosy na darmo, ponieważ to nie działa i dlatego jest fikcją. Normalne włosy rosną tylko średnio o pół cala każdego miesiąca, a nadmierny wzrost występuje tylko w miesiącach letnich. Przycinanie włosów nie zmieni tego cyklu wzrostu włosów i nie spowoduje ich szybszego wzrostu. W rzeczywistości przycinanie włosów działa dokładnie odwrotnie, ponieważ po przycięciu, zamiast mieć dłuższe włosy, których szukasz, w rzeczywistości masz teraz krótsze włosy!

Porada kosmetyczna nr 4: Fakt czy fikcja? Pasta do zębów jest lekarstwem na trądzik

Jeśli jesteś jak wiele nastoletnich dziewcząt i masz problemy z trądzikiem twarzy, Twój rodzic lub ktoś inny mógł zasugerować użycie pasty do zębów jako leku na trądzik na twarzy. Jest to nie tylko fikcyjna wskazówka dla nastoletnich dziewcząt, ale także jedna wskazówka dotycząca urody, która może jeszcze bardziej pogorszyć problem z trądzikiem. Faktem jest, że pasta do zębów nie pomaga wyleczyć problemu z trądzikiem twarzy, a jeśli to nie jest wystarczająco złe, substancje chemiczne zawarte w paście mogą w rzeczywistości sprzyjać jeszcze większemu trądzikowi, aw niektórych przypadkach nawet prowadzić do blizn. Dlatego ponownie unikaj stosowania pasty do zębów i zasięgnij profesjonalnej porady dermatologa, które produkty są bezpieczne i skuteczne w przypadku problemu z trądzikiem. W końcu nie bez powodu nazywa się ją pastą do zębów!

Porada kosmetyczna nr 5: Fakt czy fikcja? Świetna opalenizna to świetne zdrowie

Od wielu lat zarówno dorośli, jak i nastolatki wierzyli, że świetna opalenizna wpływa na zdrowy wygląd. Niestety, wciąż jest wielu ludzi, którzy w to wierzą, a nawet sprzedawane są produkty, które będą próbowały Cię oszukać, abyś pomyślał, że nadmierne opalanie jest dla Ciebie dobre. W rzeczywistości istnieje wiele badań, które bez wątpienia udowadniają, że pomysł, aby opalenizna wyglądała zdrowiej, jest fałszywa. Skoncentrowana ekspozycja na słońce często prowadzi do raka skóry, z których niektóre mogą być śmiertelne dla ofiary. Niedawno wykazano, że nawet łóżka do opalania sprzyjają rozwojowi raka skóry u niektórych użytkowników i rośnie zapotrzebowanie społeczne na ograniczenia dotyczące tego, kto może odwiedzać solarium, podobnie jak regulowanie sprzedaży alkoholu. Oczywiście wszyscy lubimy wychodzić na zewnątrz, zwłaszcza w gorący, słoneczny dzień. Nikt nie mówi, że w upalny dzień nigdy nie można wyjść na zewnątrz ani nawet na plażę. Raczej teraz musisz być dużo bardziej ostrożny niż w przeszłości z powodu ostrzejszych promieni słonecznych. Zastosuj balsamy przeciwsłoneczne przed wyjściem na zewnątrz, a jeśli planujesz spędzać dłuższy czas na słońcu, używaj co najmniej kremu przeciwsłonecznego o wskaźniku SPF 30. Nie zapomnij założyć czapki, aby zapobiec poparzeniom słonecznym. na skórze głowy i nosić lekkie ubranie, aby chronić wrażliwe części ciała, takie jak nogi i ramiona, w przypadku zużycia balsamu. Wielu z was, czytających to, może uznać, że jest to najtrudniejsza z porad dotyczących urody do zaakceptowania, ponieważ przez lata wszyscy byliśmy poddawani tak wielu reklamom, które mówiły nam, jak atrakcyjnie wyglądająca opalenizna sprawi, że będziesz wyglądać na płeć przeciwną.

Mam nadzieję, że te porady kosmetyczne dla nastoletnich dziewcząt omówione w tym artykule pomogą Ci zachować zdrowie i uniknąć niektórych niebezpieczeństw związanych ze ślepym wierzeniem w rzeczy, które po prostu nie są prawdą, gdy patrzymy, jak być piękną.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply